Chasydzka opowieść o współpracy


Pewnego dnia Rabbi rozmawiał z Panem o Niebie i Piekle.

"- Pokażę Ci piekło - powiedział Pan i zaprowadził rabbiego do pokoju, w którym stał wielki, okrągły stół. Siedzący wokół stołu ludzie byli zrozpaczeni i bliscy śmierci głodowej. Na środku stołu stał ogromny kocioł z gulaszem, który pachniał tak wspaniale, że rabbiemu pociekła ślinka. Każda z osób siedzących przy stole trzymała łyżkę z bardzo długa rączką. Chociaż długie łyżki sięgały akurat do kotła, ich rączki były dłuższe niż ramiona biesiadników - w rezultacie nikt nie mógł sięgnąć łyżką do ust i wszyscy byli głodni. Rabbi widział jak bardzo cierpieli.

wspolpraca

- Teraz pokażę Ci Niebo - powiedział Pan i weszli do innego pokoju, dokładnie takiego samego jak ten pierwszy. Był tam identyczny wielki, okrągły stół i identyczny kocioł z gulaszem. Ludzie, tak jak poprzednio, mieli takie same łyżki z długimi rączkami - ale tutaj wszyscy byli najedzeni, pulchni, śmiali się i rozmawiali. Rabbi nie mógł tego zrozumieć. - To proste, ale wymaga pewnej umiejętności - powiedział Pan. - W tym pokoju oni nauczyli się karmić siebie nawzajem”.


W latach 2009-2012r. realizowaliśmy największy w Wielkopolsce projekt badawczy.

W partnerstwie z firmą TNS Pentor zbudowaliśmy WIELKOPOLSKIE OBSERWATORIUM GOSPODARCZE – inicjatywę, której celem było zdiagnozowanie potrzeb regionalnych firm w zakresie rozwoju, ocena obecnej koniunktury, poznanie przyczyn sytuacji bieżącej oraz przewidywanie koniunktury na rok następny.

!logoWOG

Co ciekawe, wśród ważnych przyczyn słabej koniunktury przedsiębiorstw, i równocześnie po stronie rekomendacji narzędzi wspierających rozwój, znalazł się temat WSPÓŁPRACY.

Współpraca jest najtrudniejszym sposobem dochodzenia do celu. Większość z nas relacje w zespole, organizacji czy pomiędzy firmami rozumie jako wynik 0-1. Ty zyskujesz – ja tracę, szef awansuje – moim kosztem, organizacja zwiększa zyski – pracownicy nie dostają podwyżek.

Tymczasem najskuteczniejszą metodą długofalowego wzrostu jest takie poszukiwanie rozwiązań, które uwzględnia interesy wszystkich zainteresowanych stron.

Współpraca wymaga czasu i uważnej komunikacji, ale przynosi efekty w postaci synergii zasobów oraz zaufania, a te uwalniają potencjał organizacji.

 

 

Wiemy jak o to zadbać.

Skutecznie pomogliśmy niejednej organizacji w budowie zespołu, wzmocnieniu współpracy, nauce rozwiązywania konfliktów.

strz3

Dzięki nam będziesz potrafił zadbać o przejrzyste ustalenie zasad w zespole.

 strz6

Dzięki nam poznasz i zdobędziesz umiejętność stosowania narzędzi wspierających współpracę.

 

strz4

Dzięki nam Twój zespół będzie lepiej współpracować – nasza gra jest przećwiczonym narzędziem w budowaniu współpracy w zespole.

SENSE consulting


ul. św. Michała 43, 61-119 Poznań
tel. / fax: 61 843 26 11
biuro@senseconsulting.pl
NIP 778-14-56-826
REGON 300885673
KRS Nr 0000309859
Wysokość kapitału zakładowego: 66.000 zł

Biuro w Krakowie
ul. Cystersów 20A/19, 31-553 Kraków

Biuro w Katowicach
ul. Mickiewicza 15, p. 503, 40-951 Katowice

Polityka prywatności

Klauzula informacyjnaPOROZMAWIAJMY!
tel. 61 843 26 11DOŁĄCZ DO NAS!


NEWSLETTER


Chcesz być na bieżąco, znać aktualne konkursy, a nie zaglądasz regularnie na naszą stronę? Zapisz się do newslettera SENSE – znajdziesz w nim zawsze porcję świeżych wiadomości!