inno

 

 

inno

Czy wiecie, że pierwsza gra z elementami symulacji prawdopodobnie powstała w Chinach 3000 lat przed naszą erą?

inno

Oznacza to, że w człowieku od zawsze istniała potrzeba zabawy, dającej umiejętność szerszego spojrzenia na otaczający świat.Ostatecznie to XIX wiek naszej ery rozpoczął okres panowania gier, które w wieku XX stały się obowiązkowym elementem wykorzystywanym do celów towarzyskich, a także edukacyjnych.

W 1956 roku powstała pierwsza gra o charakterze biznesowym – Top Management Game – a jej twórcą było American Management Association. To był moment przełomowy - każde kolejne dziesięciolecie przynosiło nowe doświadczenia i wyzwania, a rynek gier edukacyjnych nieustannie się rozrasta.

Symulacja stała się po prostu świetną metodą aktywnego nauczania i uczenia się, w której naśladując rzeczywistość, zdobywamy doświadczenia zbliżone do tych ze świata realnego.

inno

Właśnie po to, by umożliwić zdobycie doświadczeń, wraz z DEA Konsulting, stworzyliśmy InnoBiznes.

Innobiznes, czyli wsparcie dla przyszłych przedsiębiorców akademickich. Celem, na którym najbardziej nam zależało, było upowszechnianie wiedzy oraz narzędzi niezbędnych do komercjalizacji wyników działalności naukowej, a także do aktywizowania  przedsiębiorczości w środowisku akademickim.

Co zrobiliśmy?

W ramach projektu zrealizowaliśmy dwanaście edycji gry InnoBiznes, stanowiącej swoisty wirtualny rynek, na którym symulowane były wszystkie mechanizmy gospodarki i funkcjonowania przedsiębiorstwa. Dzięki temu 192 osoby, które wzięły udział w grze, miały okazję wcielić się w role przedsiębiorców, sprawdzić swoje mocne i słabe strony, a także pogłębić wiedzę z zakresu marketingu, sprzedaży, finansów i ekonomii oraz prawa.

Podczas warsztatów  stworzono firmy, biznesplany, kampanie marketingowe i strategie rozwoju. Uczestnicy zmierzyli się z prawdziwymi problemami przedsiębiorców – jak zarządzać ludźmi, jak budować oferty, jak prowadzić negocjacje i w końcu jak zawierać intratne kontakty.

inno

Co osiągnęliśmy?

Hubert Gojżewski, jeden z uczestników gry zapytany o korzyści wyniesione z warsztatów, stwierdził: „Dały mi one podstawową wiedzę na temat założenia firmy spin-off, pracy z klientami, prowadzenia firmy, sztuki negocjacji oraz…dużo zabawy”.

Punktem kulminacyjnym projektu był zorganizowany pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Urzędu Miasta Poznania konkurs „POKAŻ NAM! jak skutecznie promować przedsiębiorczość akademicką”, który miał na celu uzyskanie pomysłów promujących przedsiębiorcze postawy i tworzenie powiązań pomiędzy nauką a biznesem, od osób, których temat przedsiębiorczości akademickiej bezpośrednio dotyczy.

Dzięki projektowi Innobiznes udało nam się także:

inno  wspomóc transfer technologii z nauki do biznesu

inno  umożliwić naukowcom podniesienie wiedzy i umiejętności z zakresu komercjalizacji wyników badań i własności intelektualnej

inno  wypromować ideę przedsiębiorczości akademickiej, czyli po prostu wszelkie przedsięwzięcia biznesowe organizowane przez studentów, absolwentów, doktorantów i pracowników naukowych

inno  przekazać absolwentom, doktorantom i pracownikom naukowym, wiedzę  w jaki sposób wyjść poza ramy uczelni i odnaleźć się w świecie komercyjnym

inno  dodać odwagi i umiejętności niezbędnych do założenia własnej działalności

 Szczegóły formalne zostawiliśmy na koniec:

INNOBIZNES skierowany był do szerokiej grupy odbiorców ze środowisk akademickich, czyli do studentów i absolwentów uczelni wyższych, doktorantów, pracowników naukowych lub naukowo-dydaktycznych.

Jego wartość to niespełna 500 tys. PLN, a środki pochodziły z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Poddziałanie 8.2.1 Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw.


ZOBACZ POZOSTAŁE PROJEKTY ZAKOŃCZONE:

spakdszwfesakademia

drk wog  ekorunlogo


SENSE consulting


ul. św. Michała 43, 61-119 Poznań
tel. / fax: 61 843 26 11
biuro@senseconsulting.pl
NIP 778-14-56-826
REGON 300885673
KRS Nr 0000309859
Wysokość kapitału zakładowego: 66.000 zł

Biuro w Krakowie
ul. Cystersów 20A/19, 31-553 Kraków

Biuro w Katowicach
ul. Mickiewicza 15, p. 503, 40-951 Katowice

Polityka prywatności

Klauzula informacyjnaPOROZMAWIAJMY!
tel. 61 843 26 11DOŁĄCZ DO NAS!


NEWSLETTER


Chcesz być na bieżąco, znać aktualne konkursy, a nie zaglądasz regularnie na naszą stronę? Zapisz się do newslettera SENSE – znajdziesz w nim zawsze porcję świeżych wiadomości!