ekorunlogo

STATYSTYCZNY POLAK WYDAJE ROCZNIE TYLKO 4 EUR NA ŻYWNOŚĆ EKOLOGICZNĄ. NIEMIEC PRZEZNACZA NA TEN CEL 86 EUR, A DUŃCZYK – NIEMAL DWA RAZY WIĘCEJ.

Spożycie ekologicznej żywności jest w Polsce ok. 15 razy mniejsze niż w krajach Europy Zachodniej i pięć razy mniejsze niż np. w Czechach. Podobnie jest w przypadku rynku produktów eko-odzieży, eko-kosmetyków czy też eko-detergentów.

EKOBIZNES TO JEDNAK NIE DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA.

Na rynku dzieje się wiele, a zyski rosną z roku na rok. Wartość światowego rynku eko w 2012 r. wynosiła 63 mld USD czyli 4 razy więcej niż 14 lat wcześniej. W Polsce przyrost kształtuje się na poziomie 20-30% rocznie. Klienci nie są tu masowi, ale mają zdecydowanie bogatsze portfele i świadomie dokonują zakupów.

JEŻELI ZAPYTACIE O SZCZEGÓŁY FORMALNE:

PROJEKT SZKOLENIOWO-DORADCZY OCHRONA ŚRODOWISKA DLA BIZNESU OTRZYMAŁ DOFINANSOWANIE UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO PODCZAS KONKURSU ZIELONE ŚWIATŁO ORGANIZOWANEGO PRZEZ POLSKĄ AGENCJĘ ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. O ŚRODKI NA ROZWÓJ PRZEDSIĘBIORSTW WALKĘ ROZPOCZĘŁO PONAD 720 PROJEKTÓW. W WĄSKIM GRONIE ZWYCIĘZCÓW ZNALAZŁY SIĘ NASZE 2 PROJEKTY – TEN ORAZ FIRMA EKOLOGICZNA SYSTEMOWO.

WARTOŚĆ CAŁEGO PROJEKTU WYNIOSŁA 1.696.984,00 PLN, A ZOSTAŁ ZREALIZOWANY W OKRESIE 01.01.2014 R. – 30.06.2015 R, co oznacza, że co oznacza, że w czasie 18 miesięcy spędziliśmy na salach szkoleniowych 568 godzin z uczestnikami, których było ponad 430.

Szkolenia realizowane były w formie :

punktor5Wizyt studyjnych w przedsiębiorstwach, które wdrożyły do swojego funkcjonowania zaawansowane rozwiązania w zakresie ochrony środowiska

punktor5Twardych szkoleń, zabezpieczających funkcjonowanie firmy od strony prawnej (dotyczące zobowiązań w zakresie ekologii wymaganych przepisami i przeciwdziałanie narażeniu się na ponoszenie kar.

punktor5Warsztatów ekoinnowacji, podczas których uczestnicy uczyli budować przewagę firmy, wsłuchując się w potrzeby rynku oraz stosując zaawansowane narzędzia marketingu.

punktor5Sesji doradczych, w ramach których umożliwiliśmy pracę nad indywidualnymi potrzebami każdej z 63 firm uczestniczących w projekcie.

A CO O NAS MÓWIĄ KLIENCI?


Powiedzieli nam, że współpraca z nami, oprócz tego, że była świetnym i wyzwalającym doświadczeniem, dała im bardzo konkretne korzyści:

punktor5zrozumieli czym jest kultura innowacji

punktor5ulepszyli umiejętność tworzenia źródeł przewag rynkowych i sposobów ich budowania

punktor5nabyli umiejętność projektowania usług i produktów

punktor5nauczyli się stosować narzędzia Design Thinking

punktor5ulepszyli narzędzia i wypracowali nowe metody  dbałości o Klienta

punktor5nauczyli się jak ważna w prowadzeniu firmy jest optymalizacja procesów i szczupłe zarządzanie

PROJEKT OCHRONA ŚRODOWISKA DLA BIZNESU REALIZOWALIŚMY W PARTNERSTWIE Z ORGANIZACJAMI POSIADAJĄCYMI WIEDZĘ, UMIEJĘTNOŚCI I WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE W PRACY NA RYNKU OCHRONY ŚRODOWISKA.

Fundacja INNOVA powstała z inicjatywy osób, które od 2007 r. tworzą i realizują innowacyjne projekty dla grupy firm z branży pozyskującej paliwa z odpadów dla przemysłu energetycznego. Ich celem jest promocja, wdrażanie i upowszechnianie innowacyjnych technologii sprzyjających środowisku.

SPÓŁKA EKOPOZ OD 2004 R. DZIAŁA NA RYNKU ZAGOSPODAROWYWANIA ODPADÓW PRZEMYSŁOWYCH. Swoim Klientom oferuje usługi rozdrabniania i przesiewania odpadów, odzysku odpadów drewnianych, zagospodarowywania korzeni drzew oraz zagospodarowywania odpadów wielkogabarytowych.

ZOBACZ POZOSTAŁE PROJEKTY ZAKOŃCZONE:

spakdszwakademia

innowog fes  drk


Ze wsparcia skorzystało 150 podmiotów – mikro i małych przedsiębiorstw oraz osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami!

Zobacz naszych Klientów

SENSE consulting


ul. św. Michała 43, 61-119 Poznań
tel. / fax: 61 843 26 11
biuro@senseconsulting.pl
NIP 778-14-56-826
REGON 300885673
KRS Nr 0000309859
Wysokość kapitału zakładowego: 66.000 zł

Biuro w Krakowie
ul. Cystersów 20A/19, 31-553 Kraków

Biuro w Katowicach
ul. Mickiewicza 15, p. 503, 40-951 Katowice

Polityka prywatności

Klauzula informacyjnaPOROZMAWIAJMY!
tel. 61 843 26 11DOŁĄCZ DO NAS!


NEWSLETTER


Chcesz być na bieżąco, znać aktualne konkursy, a nie zaglądasz regularnie na naszą stronę? Zapisz się do newslettera SENSE – znajdziesz w nim zawsze porcję świeżych wiadomości!